BUCUREŞTI, LIGA EUROPEI. FINALA REGALĂ

Video de

N-am vrut să spun cu cine ţin şi deja e 2-0. La pauză. De fapt, am vrut doar să fie o finală frumoasă, cu o atmosferă superbă în tribune şi cu o imagine grozavă pentru Bucureşti.

Felicitări, ne-a reuşit! 🙂

UPDATE. 3-0, min. 85. Două goluri Falcao, ultimul, Diego. Luptă extraordinar Bilbao, dar nu e seara lor.

UPDATE 2. 3-0, scor final. Meci foarte frumos, alert, spectacol de la o poartă la alta. Madridul, încoronat incontestabil. Prinţul Felipe se bucură discret cu învingătorii.

Bascii plâng. Minute în şir. Ca nişte copii. Atletico de Madrid se bucură frumos. Steagurile Spaniei, steagul Columbiei, al Braziliei – ultimele două ţări i-au dat pe autorii golurilor victoriei.

Atletico Madrid, prima echipă care câştigă 12 meciuri la rând în Cupele Europene, observă Sport.ro. Diego Simeone, un tânăr antrenor fericit.

Stadion magnific. Gazon fabulos. Suporteri de elită.

Sărbătoarea continuă în Piaţa Palatului.

O victorie şi pentru Craiova, prin cei doi suporteri care în minutul 19 au intrat demonstrativ pe teren cu tricouri pe care scria: JUSTICE FOR CRAIOVA. N-au afectat cu nimic frumuseţea finalei. Nu prea cred că puteau pătrunde dacă nu erau lăsaţi. 🙂

P.S. Românii dintre spectatori n-au ratat ocazia să-l trimită pe Mitică. 😛

8 răspunsuri to “BUCUREŞTI, LIGA EUROPEI. FINALA REGALĂ”

1. BUCUREŞTI, LIGA EUROPEI. FINALA REGALĂ » Bloogle Says:

[…] Original Blog » 09 May 2012 – Blog « Am 12 premii pentru voi daca ma urmariti in Siemens Race de maine […]

2. J o h n s o n Says:

Atletico Madrid se apropie de jocul Stelei din 1986…altfel nu avea cum sa castige… 😉

3. Roxana Iordache Says:

Să ştii că şi eu m-am gândit. 🙂

4. J o h n s o n Says:

Iar Falcao se apropie de Marcel Raducanu…
    La golul doi Marcel mai tavalea apararea vreo 30 de secunde nu se multumea doar cu acel calcai ) 🙂

5. Scrie opinia ta Says:

Eu nu stiu de finala, ca sunt decalat in timp, eram la servici pe timpu’ ala.

Oricum, felicitari pt organizare!

Insa, cand am ajuns acasa, am urmarit emisiunea cu Florin Georgescu. Man, omul e cu intr’adevar bun si politic si financiar. Spun asta ca un tip care nu a votat niciodata PSDul, insa cel mai probabil voi vota USLul.

E f. bun tipul.

Insa cine i-a tinut pe toti pe directie, cred ca este Crin.

E de bine.

6. Radu Humor Says:

Am simpatizat cu bascii, dar Madridul a fost mai bună și a meritat să câștige, cum cred că merităm și noi românii toate aprecierile pentru organizarea acestui grandios spectacol !
    M-au impresionat mult și cele două galerii ( după cât s-a zis că au băut toată ziua mă gândeam că vor fi grogy), o impletire frumoasă a bucuriei cu tristețea și până la urmă o mândrie națională care a trecut peste toate orgoliile regionale !
    Pe timpul pauzei am urmărit și prestația lui Florin Georgescu, un tip inteligent și cu umorul la el, pe care unul ca Francs nu-l poate băga în corzi.
    Nu văd de ce după noiembrie nu i-ar da o pauză lui Mugur Isărescu să se mai relaxeze putin după atâta treabă mare și lungă cu banii țării !

7. Radu Humor Says:

Întrebat de un reporter dacă agitațiaa lui Marcelo Bielsa pe marginea terenului, de fiecare dată facând câte 13 pași la stanga și 13 la dreapta poate fi considerată o ciudățenie acesta i-a răspuns cam așa :
    – Ciudățenie cred că poate fi faptul că dvs în loc să priviți la joc , mă urmăriți ce fac eu pe marginea terenului 😉

8. 3 goluri. Doi de-ai noștri au sărit gardul… | Teologie pentru azi Says:

[…] „Meci foarte frumos, alert, spectacol de la o poartă la alta. Madridul, încoronat incontestabil. Prinţul Felipe se bucură discret cu învingătorii. Bascii plâng. Minute în şir. Ca nişte copii. Atletico de Madrid se bucură frumos. Steagurile Spaniei, steagul Columbiei, al Braziliei – ultimele două ţări i-au dat pe autorii golurilor victoriei”. […] „O victorie şi pentru Craiova, prin cei doi suporteri care în minutul 19 au intrat demonstrativ pe teren cu tricouri pe care scria: JUSTICE FOR CRAIOVA. N-au afectat cu nimic frumuseţea finalei. Nu prea cred că puteau pătrunde dacă nu erau lăsaţi”. […]